450 ile 455 derece arasında eritilmiş çinkonun çelik üzerine kaplamanmasına galvaniz adı verilir. Galvaniz hakkında daha fazla bilgi sahibi olmak için firmamızla iletişime geçebilirsiniz. Galvaniz birçok endüstride kullanılan kaplamadır ve hayatımızda büyük önem taşımaktadır. Ürünlerin daha uzun ömürlü olması sağlanarak paslanma engellenmektedir. Galvaniz kaplama ile ürünlerinizi rahat bir şekilde koruyabilirsiniz.

Galvaniz kaplama aynı zamanda ürünlerin dış görünüşlerini de etkilemektedir. Galvaniz kaplaması yapıldığında ürünler daha kaliteli görünür, bu sebeple ürünlere olan talep artar, aynı zamanda ürün sağlığı da korunmuş olur. Galvaniz nedir ve nasıl yapılır hakkındaki sorularınız için fabrikamızla iletişime geçebilirsiniz.

Galvaniz Nedir

Galvaniz Kaplama

Galvaniz kaplama ürünlerin pas tutmasını engeller ve daha dayanıklı olmalarını sağlar. Özellikle sıcak daldırma galvaniz ile üretilen konteynerler daha dayanıklı olurlar, böylece çöp konteynerleri kırılmaz, aynı zamanda çevrenin temiz kalmasına yardımcı olurlar. Galvaniz kaplama çeşitleri hakkında daha fazla bilgi sahibi olmak için firmamızı ziyaret edebilirsiniz.

Galvaniz Kaplama Nasıl Yapılır?

Galvaniz kaplama iki farklı şekilde yapılmaktadır. İlk yöntem elektro galvaniz, ikinci yöntem ise sıcak daldırma galvanizdir. Bu iki farklı yöntemi birbirinden ayıran unsur sıcak daldırma galvanizin daha uzun ömürlü olmasıdır. Çinkonun eritilmesiyle yapılan galvaniz ile paslanma önlenir. Sıcak daldırma galvaniz elektro galvanize göre daha fazla talep görmektedir çünkü bu yöntem daha sağlamdır ve elektro galvanize göre daha uygun koşullar altında yapılır.